Friday, June 02, 2023

Київ обзаведеться власним діловим районом "Сіті"

До кінця літа 2014 року Київ обзаведеться власним діловим районом, оскільки у столиці стартує забудова європейського фінансового кварталу "Київ-сіті". Про це сказав на відкритті київського форуму інвесторів Сергій Целовальник, перший міський архітектор. Територія розташування цілого ряду фешенебельних висоток поки не визначена. У поточний час розглядають кілька більш вигідних районів: Дніпровську набережну, Одеську площу, Нижню Теличку, район Осокорки-Північні і ділянку біля озера Вирлиця.

Для створення власного ділового району в Києві підготовчу роботу згідно проекту повинні були зробити ще два роки тому. В першій декаді 2013 року провели тендер на облаштування певних споруд у структурі фінансового комплексу, а на кінець поточного року запланували розпочати реалізацію першої частини забудови.

Як припускають, у столичному "Сіті" побудують фінансові відділення для провідних банків світу, готельні комплекси, концертні зали, торгово-розважальні центри, конференциальные центри, виставкові зали, а також елітну житлову нерухомість. Перші новини про зведення в Києві нового "Сіті" почали з'являтися досить давно. Такі грандіозні проекти перший раз потрапили в поле зору ЗМІ в далекому 2006 році. У той час забудовою нового фінансового центру хотів зайнятися господар російської корпорації MosCity Павло Фукс разом з главою "Укрмашпрома". "Сіті" з територією 800 тис. кв. метрів хотіли перенести з проекту в життя на Рибальський острів.

Компанія Фукса, ведуча грандіозні проекти двох висоток також хотіла спорудити в українській столиці діловий "Сіті" - величезний комплекс з 6 будинків, найвищий з яких 350 метрів (65 поверхів). Але повіяли сильні зміни із-за світової кризи, тому в 2009 році, MosCity зупинила здійснення забудови острова в столиці, і вже минуло сім років, за які так ніхто і не згадав про Сіті. Тому і сьогодні, говорити, що Київ обзаведеться власним діловим районом, складно, ніби як архітектор вже офіційно заявив про свої наміри, але поки що особливо ніхто не поспішає вкладати гроші в багатомільйонний проект.

Одночасно з цим політики РФ, зокрема Москви, визначили всіх з часів перебудови, і почали будувати новий квартал хмарочосів. Плани по формуванню "Москва-Сіті" пролунали в стінах парламенту ще в 1992 році. Для "Сіті" знайшлися вільні землі на набережній, на місці великої каменоломні, район якою володіє ділянкою близько 100 га. Першою будовою ділового кварталу став торговий пішохідний міст "Багратіон", який об'єднав комплекси з першим зведеним будинком - "Вежею 2000", будівництво якої стартувало в 1996 році і завершилося в 2001 році. До сьогоднішнього дня в "Москва-Сіті" також цілком та повністю обладнані і працюють центри.

У російській федерації є ще кілька "Сіті" - в Грозному і Уральську. По правді кажучи, "Грозний-Сіті" не потрапив до фінансового центру, кажуть фахівці, так як у нього увійшли більшою мірою житлові висотки. У комплексі також побудували елітний готель на 220 номерів та інвестиційний центр з злітним майданчиком на 220 поверсі. Над здійсненням будівництва працювала компанія "Бора Іншаат", Туреччина. Якщо ж Київ обзаведеться власним "Сіті", то клубні комплекси будуть набагато сучасніші від московських та інших світових фінансових районів, так як кожен рік розробляються інноваційні технології в будівництві. Все більше застосовуються витончені види і методи лицьової і внутрішньої обробки. Якщо подивитися, скільки Києву подарував нових готелів і фешенебельних будинків Євро-2012, скільки реконструювали старих будинків і навели повний порядок у скверах і парках, стає ясно, чому багато інвесторів цікавиться українською столицею.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: