Friday, June 09, 2023

Яка застава за квартиру при оренді в Києві?

Перша проблема з якою постають в пошуках квартири в оренду - застава! Чому проблема, так як деякі квартиронаймачі бояться залишити гроші на перед. А по іншому бізнес в оренді нерухомості і не побудувати. Тому давайте розберемо, що і навіщо.

Немає значення, оренда подобово або на тривалий строк, але завжди існує внесення заставної суми наперед. Як правило це від двадцяти відсотків і до двісті. Якщо квартира здається в оренду на тривалий термін, то власники або агентства беруть плату за два місяці наперед. Це як гарантія. Заставна сума вказується при складанні договору оренди. Але тут при складанні договору потрібно уважно ознайомитися з кожним пунктом, в яких випадках заставна сума повертається, а в яких ні! Мова йде про дострокове розірвання договору, цей пункт повинен бути обов'язково - це і буде гарантією для обох сторін.

У подобовій оренді заставна сума береться в більшості випадків при попередньому бронюванні квартири. Це гарантія для власника квартири. При складанні договору у день заселення, як правило у подобову оренду заставну суму беруть дуже рідко. Повний розрахунок при виселенні. Хоча в кожному агентстві своя практика і свій гіркий досвід.

Яка повинна бути гарантія для орендаря за внесення заставної суми?

1. Треба перевірити всі документи на квартиру, так і на право здачі, заняття підприємницькою діяльністю, реєстрація ПП тощо.
2. У договорі має бути графа про те, що орендар вносить певну суму, яка йому повертається чи ні в результаті... .
3. Орендар повинен отримати від орендодавця квитанцію (чек), розписку про отримання ним певної суми.
4. Один примірник договору обов'язково повинен отримати орендар і зберігати його до виселення.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: