Saturday, June 03, 2023

Яку квартирукраще купувати у новобудові чи вторинну?

Багато перед покупкою, при виборі квартири задаються питанням: яку краще купити квартиру в новобудові чи вторинну? А може питання має звучати: яку вигідніше купувати чи безпечніше? Чи все ж справа стосується з оформлення документів, тобто як простіше?

Тоді розглянемо варіант із вторинною або квартирою в старому будинку. Що дешевше, так це факт, але в плані безпеки є свої мінуси. На сьогодні в Україні шахрайство з нерухомістю одна з найпопулярніших галузей злочинності. Вона веде через кілька перепродаж квартири, для приховування слідів злочину. Але і повернути таку квартиру при бажанні законний власник все ж таки може. А яка гарантія, що запропонована квартира «чиста»? І як її перевірити? По одним документам перевірити не можна, готуються вони на совість, але якщо протягом півроку квартира виставлена на продаж кілька разів, то варто про це задуматися. Крім того бесіда з сусідами може стати корисною. Ну і не можна виключати варіант бесіди з місцевим дільничним або працівниками ЖЕК, вони повинні володіти ситуацією, хоча є і випадки їх допомоги злочинцям.

Природно, що в новобудові квартири дорожче і безпечніше купувати. Але і тут є свої «підводні течії». Адже тільки в одному Києві сьогодні близько шістидесяти не добудованих будинків і коли їх власники обрадувано візьмуть ключі в руки? Скільки забудовники будуть «годувати» обіцянками в кращому випадку, виманюючи додаткову плату на непередбачені витрати? А гроші, то вносити за житло треба наперед!

Не забуті і факти шахрайства з житлом, коли гроші на новобудову внесені і договори укладені, а будівництво і не планувалася. Приміром недавній гучний тільки «Елітацентр». Тому міркувати і робити однозначний висновок, як вигідніше купити квартиру вторинну чи в новобудові, вирішувати тільки самому покупцеві!


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: