Monday, June 05, 2023

Яку квартиру нагода отримати після виселення з аварійного будинку?

При знесенні аварійного будинку, нову квартиру все таки дадуть. Так вимагає чинний на сьогодні ЖК України. Якщо вже так сталося, що міська влада винесл вердикт старому будинку, що в аварійному стані, то все ж попрощатися з улюбленим куточком доведеться. І інших варіантів, як погодиться на обмін практично не існує.

Як показує практика, що обмін квартири обов'язковий і на отримання грошової компенсації замість нового житла можна не розраховувати, а краще і не намагатися. Може бути створена штучна тяганина, що спричинить за собою витрату додаткових коштів на суди або просто подорожчання квартир. Що надалі обмежить можливість купівлі рівнозначного житла.

Як пояснюють юристи, що при знесенні будинку в першу чергу громадянин України може розраховувати на рівнозначне житло по загальній площі і не менше. До того ж з рівнозначними умовами для проживання, і в межах того ж населеного пункту. Район може бути й інший. Наприклад якщо будинок на Подолі в місті Києві потрапив під знесення, то виселити можуть і в інший район Києва, можливості в очікуванні кінця будівництва новобудови на Подолі не нададуть.

Кількість кімнат має відповідати раніше займаної квартирі. Наприклад якщо виселяють з трикімнатної квартири в двокімнатну, але з рівнозначною площею, то сім'я має право відмовитися від такого обміну, тим більше, що компенсація при такому обміні не передбачена.

Інвалідам, що мають право на проживання на першому поверсі, здійснюються обміном на той самий перший поверх.

Сім'ї з різно-статевими дітьми не може бути виселена в одну кімнату.

Будь-яка угода з обміном житла супроводжується письмовою угодою.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: