Friday, June 02, 2023

Які ціни на нерухомість у Польщі?

жилье в Польше и его ценаЧим більше ажіотажу з «входженням» України до Євросоюзу, тим більше виникає інтерес до країн,

які вже там. Найближчий сусід України - це Польща, яка з 2004 року вже в списку країн Європейського союзу. Ну і одразу напрошується питання, а які ціни на нерухомість у Польщі? Як там справи з купівлею-продажем квартир, будинків або ділянок?

Для початку деякий вступ. Проблем з дозволом на придбання окремого будинку або квартири в новобудові чи «вторинці», в Польщі немає, а на придбання земельної ділянки, за деякими дозволами до влади все-таки доведеться побігати.

Якщо порівнювати вартість квартир в Польщі, а порівняння будемо наводити по столицях, тобто - Київ і Варшава, то можна відзначити, що ціна приблизно однакова. Хоча варто зауважити, що охочих придбати житло в столиці Польщі набагато менше, ніж у Києві. Справа в тому, що в Польщі рівень життя скрізь приблизно однаковий, а столична метушня нікому не по душі. У Києві на сьогодні придбати найдешевшу квартиру можна за 350-400 тисяч гривень, і це в старенькій «хрущовці» і без ремонту. У Варшаві найдешевшої, пристойної, однокімнатної квартири буде вартість від 600 тисяч гривень, 8 - 9 тисяч злотих за один метр квадратний, що близько 17-20 тисяч гривень. По типу наших «хрущівок» там, на продаж практично не виставляють, все ж це Європа! Якщо взяти новобудову в Києві, то однокімнатну квартиру можна знайти і того дорожче.

Вартість оренди квартири в Варшаві від 1,6 до 2 тисяч злотих, це приблизно від 3700 до 4700 гривень за місяць проживання. А в Києві цілком пристойну квартиру можна знайти і за 3500 гривень, правда, на околиці міста. Але і цьому порівнянні є альтернатива. У Польщі популярні хостели, ціна яких від 35 до 45 злотих (75-100 гривень), і це в центрі міста, де будь-який турист завжди може приємно провести час і відпочити від міської турботи. Чого немає в Київських гуртожитках. А київські квартири на добу до цього порівняння не йдуть, самі розумієте, мінімальна ціна від 250 гривень за добу, ще й на околиці міста. Якщо взяти центр, то запросять всі 500, а то і 800 гривень за добу проживання.

Але тут слід зауважити, що оренда хостелу на добу в Польщі впала, в порівнянні з попередніми роками, може це пов'язано з минулим Євро-2012?

Якщо все ж є бажання придбати окремий будиночок на околиці міста Варшави, то доведеться викласти до мільйона злотих. А якщо в престижному місці будиночок з басейном, тенісним кортом, або порівняно з нашими будинками у «царському селі», то треба буде віддати всі півтора мільйона злотих, що близько 3,6 мільйона гривень.

Але і в цьому не біда, Польща, як і всі європейські країни, мають вигідні іпотечні умови і кредитування. Якщо оформляти іпотеку під житло в Польщі, то запропонують під 7-8% річних, а кредит під 3%. Як бачите, така різниця з кредитуванням житла в Україні.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: