Friday, June 09, 2023

Здати, зняти квартиру і на цьому заробити

Статистика показує, що в Києві перездача квартир подобово в оренду або, як у народі називають «купи-продай», можна обумовити в процентному відношенні 15 до 85%. У прямому сенсі, квартири знімаються на постійно і перездаються подобово. 15% - це дійсно власники власних квартир.

Деколи шукачі квартир без посередників глибоко помиляються, побачивши вивіску «від господаря». Таку квартиру можна довго шукати. Адже все, що терміново потрібно зняти - це і є безпосередня перездача квартир. Агентства або фірми, які професійно цим займаються, вміють і фінансово платоспроможні висунути такі оголошення квартир на перші місця в дошках оголошень та каталогах нерухомості. Чого не можуть, за недосвідченості, власники власних квартир. До того ж створити і розкрутити свій сайт їм також не під силу. В іншому випадку «шкірка вичинки не варта буде».

Як заробляють на «здати-зняти квартиру»? Приміром власник квартиру здає на кілька років, бажання віддати її в подобову оренду ніякого немає, зрозуміло чому. Як знайти бажаючого, який би погодився віддати квартиру на перездачу, деколи таким питанням цікавляться початківці орендного бізнесу. А таких охочих немає і не буде, але їх все ж таки знаходять.

Схема проста. Ті, що знімають квартири на постійно укладають договір оренди від імені якоїсь фірми. Мовляв співробітники приїжджі, їм ніде жити, для них знімаємо, до того ж з інших регіонів приїжджають у відрядження і так далі. Природно співробітників немає, у відрядження ніхто не їде, так фірма є тільки на папері для укладення договору оренди, а їдуть звичайні шукачі «квартир подобово без посередників, від власників».

Навіть якщо хтось і поскаржиться господареві, що кожен день нові люди в його квартирі, ну і що? Його попереджали, це питання обговорювалося в договорі.

А заробити на цьому можна, якщо знімаємо у власника за 3000-4000 гр на місяць, а подобово здаємо по 300 гр за добу, то в результаті 9000 в місяць. Але спокушатися не можна, скрізь є свої мінуси, приміром як простій квартири, витрата на прибиральницю, рекламу тощо.