Tuesday, March 19, 2024

Оренда кіосків у Києві - в чому її суть?

Кіоски в оренду у Києві здаються практично біля кожного метро і одразу наводить на думку, тим, які залишилися без роботи, а чи не зайнятися «купи-продай»?

Адже беруть люди, щось продають, а значить і вигідно? Свій кіоск поставити не дадуть, а оренда — будь ласка, де завгодно. І скільки коштує? А про це і піде мова далі.

Ціни на оренду кіосків у Києві різні, все залежить від місця, хоча площа стандартна (від 4-8 і більше метрів квадратних). Для прикладу і порівнянь ми подивилися популярні місця біля метро. Різні варіанти всередині районів Києва, навіть не приймали до уваги. Треба розуміти, що для того, щоб відкрити кіоск, для нього потрібні покупці, а середнє значення 1:1000. Тобто з 1000 перехожих - один, два або три зайдуть і щось куплять, це статистика!

Найдешевшу оренду кіоску знайшли біля станції метро «Позняки» - 2500 гривень за місяць, прямо в переході, 4 метри квадратних. Підключено електрику, за яку сплачує орендар. Наприклад на Подолі, цікавий варіант в плані людності, знайшли за 3500 грн, але всього 2 метри квадратних. Ті ж 4 метри біля метро «Шулявська» віддають за 7000 гривень. А біля ЗАЛІЗНИЧНОГО вокзалу, як переходити на вул. Урицького, кіоск можна орендувати за 3700, і всі 8 метрів. Але і людей там не дуже і всі практично поспішають спізнитися на потяг. Не вистачило терпіння у нас подивитися на ціни в центрі міста, але й чи варто?

Скільки можна заробити в кіоску взятому в оренду? А тут вміння, унікальність товару тощо. Якщо за справу візьметься новачок, його погляд одразу падає на популярні оптові ринки в Україні: «7-й» в Одесі, «Барабашаво» в Харкові, Хмельницький тощо. Весь товар ідентичний, ціна практично не відрізняється, і не важливо на який саме товар впаде погляд.

Найбільшу кількість кіосків нами було виявлено біля станції метро Героїв Дніпра. Оренда, як скрізь від 4000 до 6000 гривень, за 4 метри квадратних. Ближче до метро дорожче, а далі й сенсу немає. Перша реклама звернула на себе увагу - «Все для рибалки», обійшовши територію ми знайшли подібних 8 «точок», для такої кількості народу конкуренція дуже велика. Далі «Парфумерія», подібних точок знайшли за пів години близько 10-ти, цікаво, що ні в одному кіоску не виявили реального покупця, який стояв і платив гроші! Далі по ходу «Натуральна кава», тільки при виході з метро 4 точки! Але тут, спостерігаючи 15 хвилин, побачили два реальних покупця. Зауважимо, що час - середина дня, природно, що в години «пік» цю цифру множимо на 3 або навіть на 5. Тепер про заробіток.

При зустрічі зі знайомою, яка колись орендувала квартиру подобово, а зараз біля цього метро продає китайські дрібниці за 5,10,15 гривень дізналися наступне. Каса за день в середньому 800 гривень. Це, грубо кажучи множимо на 26 робочих днів (понеділок вихідний) і отримуємо 20000. Віднімаємо половину - це собівартість товару, 6000 оренда кіоску, залишається 4000 гривень чистого прибутку. При тій умові, що сам купив - сам продав. Тепер: світло, охорона, двірник, а попити кави і з'їсти бутерброд, залишається 3000. Так, про продавця мови йти не може! По-перше йому, як мінімум потрібно заплатити 80 гривень у день. По-друге, не в його інтересах, будучи на зарплаті, «набити» касу 800 грн. Ну і в третіх, один з десяти продавців буде «чистий на руку» - це теж статистика перевірена роками!

Підводячи підсумок, можемо сміливо запевнити, що заробляють на оренді кіосків тільки орендодавці, тому і пустує багато кіосків скрізь з гаслом «здам в оренду».






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: