Saturday, June 03, 2023

Купівля нерухомості в Швейцарії

Швейцарська нерухомість придбала стабільність на світовому ринку відносно недавно, але встигла добре себе зарекомендувати.

Це обумовлено стабільною економікою і відсутністю інфляції, так як стабільність швейцарського франка забезпечена золотим запасом країни більш ніж на 200%. Тому, купуючи житло в цій країні, можна бути впевненим у вдалому вкладенні своїх коштів.

Купівля нерухомості в Швейцарії для іноземців не так проста, як в інших європейських країнах. Це пов'язано з тим, що фізична особа, яка є нерезидентом країни, має отримати спеціальний дозвіл на купівлю нерухомості у власність, згідно із законом «Лекса Фрідріха». Кількість дозволів обмежена і становить приблизно 1.5 тис., причому розподілена по тих кантонах країни (поселеннях), які вимагають економічного і туристичного розвитку.

Тому отримати у володіння об'єкт нерухомості в тому районі, який більше сподобається, не вийде. Термін отримання дозволу може варіюватися від одного місяця до декількох років. Обирати доведеться серед будинків, наявних в кантоні, де отримано дозвіл на покупку. Крім того, площа житлового будинку обмежується 200 кв. м., згідно з земельним реєстром, і це домоволодіння має бути єдиним у володінні власника. Купити два об'єкта для житла не вийде, оскільки на угоду купівлі-продажу іноземний покупець повинен надати відповідний документальний доказ.

Площа ділянки землі не повинна перевищувати 3 тис. кв. м. Розраховувати на отримання громадянства або виду на проживання шляхом купівлі нерухомості також не доводиться, так як однією з умов громадянства, є проживання на території Швейцарії протягом 12 років, а володіння посвідки на проживання - 10 років. Для тих, хто хоче отримати громадянство, більш вигідним способом є відкриття фірми на території Швейцарії, яка дасть можливість, спочатку отримати вид на проживання, а потім і громадянство.

Після покупки за законом доведеться використовувати куплену нерухомість мінімум протягом одного місяця. Проживати постійно на підставі періодичного отримання туристичних віз теж не вийде, оскільки іноземці можуть перебувати в країні протягом півроку. Заробити іноземцям на перепродажі нерухомості не вийде, оскільки вона повинна бути в його володінні протягом не менше 5 років. Звичайно ж, існують рідкісні випадки, коли власнику терміново потрібні будуть гроші, і він переконує органи влади в поважності причини продажу.

Процедура покупки стандартна для європейських країн: між покупцем і продавцем підписується попередній договір про купівлю, нотаріально завірений, в якому повністю обумовлюються всі умови покупки, потім покупець перераховує авансову заставу на рахунок продавця, а решту – на рахунок нотаріуса, який веде угоду, а потім відбувається реєстрація. Аванс за житло приблизно становить до 10%, а інша сума переходить на рахунок продавця після завершення угоди. Податки, які заплатить покупець, становлять 9% від загальної вартості. У них входять: послуги посередників, ПДВ, податок на передачу титулу, держмито. Податки страшні для продавця, який платить податок за операцію в розмірі до 50%, що залежить від терміну, протягом якого, нерухомість була у власності продавця.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: