Friday, June 09, 2023

6 топових правил, як безпечно здати квартиру в оренду

Оренда квартири - хороший спосіб заробити на життя. Тим не менш, ми повинні бути обережні, здаючи квартиру в оренду.

Кожен власник квартири хотів би здати приміщення орендарю, який би платив вчасно, дбав про квартиру, був спокійний, ввічливий і підписав довгостроковий договір оренди. Коли приходить час шукати нового орендаря, народжуються зазвичай зрозумілі страхи. Весь процес пошуку відповідного орендаря для деяких може включати багато стресу.

Так про що потрібно піклуватися особливо? Які найважливіші правила беруться до уваги при оренді приміщення для житлових цілей?

1. На початку, чесна розмова про оренду квартири: ясні і зрозумілі очікування

Варто почати з цього. В ідеалі, під час першого контакту із зацікавленими компаніями або особами, під час телефонної розмови або при особистому спілкування, варто чесно говорити, які очікування щодо умов оренди обох сторін. Власник повинен вказати суму депозиту, кількість людей, утримання тварин, паління сигарет в приміщеннях тощо.

2. Розмови про гроші - перевірка надійності потенційного орендаря

Не слід боятися розмов, які дозволять дізнатися про фінансове становище потенційного орендаря. Хто платитиме за оренду, чи це будуть батьки для першокурсників? Чи має потенційний орендар постійну роботу? Іноді такі переговори можуть викликати невеликий опір - в кінці кінців, відомо, джентльмени говорять не про гроші, а про бізнес, і оренда квартири для ділових цілей є формою бізнесу.

Господар повинен бути впевнений, що майбутній орендар надійний і платоспроможний. Варто з'ясувати, чи є людина, якій ми хочемо довірити нашу квартиру, відповідальною, чи заслуговує довіри і буде регулярно платити орендні зобов'язання, тому що у неї є кошти. Можна зв'язатися з попереднім орендодавцем, який дасть рекомендації і підтвердить надійність співпраці?

3. Хороший договір оренди квартири

Договір оренди квартири повинен бути тільки в письмовій формі! Він забезпечує безпеку для обох сторін, формулює чіткі і зрозумілі правила співпраці. Письмовий договір, при необхідності, діє психологічно на тих, хто намагається уникнути відповідальності і знімає квартиру "на слово". У разі будь-яких проблем - важко довести права без договору.

Добре укласти договір оренди квартири, який був протестований і адаптований до необхідних потреб. Можна подбати про це у досвідченого брокера з нерухомості або в юридичній фірмі. Правильно складена угода про оренду захищає обидві сторони і сприяє мінімізації орендного ризику та плідній співпраці сторін. Слід пам'ятати, що договір не може містити заборонені пункти у змісті.

4. Транзитний протокол і фотодокументація орендованої квартири

Протокол здачі-приймання дуже важливий документ, підписаний під час передачі квартири орендаря. Містить опис і стан квартири, а також стан лічильників на момент передачі приміщення. У цей час добре робити фотодокументацію приміщень та обладнання. На фотографіях повинна бути вказана дата виконання, яка належатиме, як орендарю, так і власнику.

Необхідно ретельно перевірити та внести в протокол всі пошкодження, до яких у нас згодом можуть з'явитися можливі претензії. Пошкоджені плитки, подряпані панелі, технічний стан побутової техніки - все це коли-небудь потребуватиме ремонту. Втрати можуть прогресувати, і варто внести їх в протокол та проілюструвати кожну точку точною фотографією.

5. Узгоджений спосіб розірвання і повернення квартири після закінчення терміну оренди

Така інформація повинна бути врахована і укладена в договорі оренди. Чи потрібно повертати орендовану квартиру після оновлення та перефарбовування? Як будуть врегульовані витрати на можливий збиток?

6. Регулярний моніторинг орендних платежів і за комунальні послуги

Варто регулярно перевіряти, чи систематично орендар оплачує житлові зобов'язання. Особливо, якщо встановлено, що орендар сам повинен оплачувати комунальні послуги та додаткові збори. В ідеалі, якщо зазначити пункт в договорі оренди про відправлення сканів щомісячного підтвердження оплати на електронну пошту. Тоді можна уникнути можливих сюрпризів.

Чим більше власник квартири заздалегідь подбає про аспекти безпеки здачі в оренду, тим менше буде областей, які можуть породити можливі непорозуміння між орендарем і власником орендованої квартири. Звичайно, не можна все передбачити, але можна мінімізувати ризик і максимально убезпечити себе, тому що, як відомо, - “Завбачливі завжди застраховані”.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: