Friday, June 02, 2023

Як здати квартиру в оренду?

Як здати квартиру в оренду за законом? Це самий вірний і безпечний спосіб здачі квартири в оренду, тому його розглянемо в першу чергу. Весь прибуток має декларуватися — про це гнагадує закон. Тому йдемо в райраду і оформляємо ФОП (фізична особа підприємець), реєструємося в податковій інспекції, пенсійному фонді, платимо єдиний податок. Друге важливе питання - це договір здачі житлового приміщення в оренду, повинен бути обов'язково. І важливо - плата на перед, умови сплати комунальних послуг, також обумовлюється в договорі. І останнє - акт передачі житла в оренду, цілісності майна, меблів, аксесуарів тощо.

Як здати квартиру в оренду без податків? Здача квартири без податку - загрожує наслідками, варто комусь тільки повідомити, а це, як правило - «доброзичливі сусіди», особливо, коли квартиранти не вміють правильно поводитися в нічний час. Таким чином здаємо квартиру через агентство, яке бере на себе зобов'язання податкових платежів і всіх побічних явищ. Так, але і ціна здачі таким чином буде дешевша. А грошиків хочеться більше, тоді корисна буде наступна порада по здачі квартири в оренду.

Як здати квартиру в оренду без посередників? На свій страх і ризик! Що цікаво, так принаймні на сьогодні роблять половини власників квартир. Гаразд, гарним знайомим або родичам. Що не добре, що навіть заявити потім не можна буде офіційно. Виникне питання: на якій підставі? Це до того, що різні бувають ситуації, наприклад квартиранти вчинили один з типових злочинів (крадіжка, грабіж або ще гірше). Що потім кому доводити. Питання буде перше - хто господар? Тому такий варіант здачі квартири в оренду неприйнятний.

Як здати квартиру в оренду подобово (Київ, Донецьк, Одеса і т.д.)? А це є найпопулярніше питання, так як здати можна подорожче, і оформити офіційно. Це практично відповідь на те, як здати дорожче і без податку. Наприклад, якщо здати через агентство на постійно, то втрачаємо відсотків до п'ятнадцяти прибутку. На сьогодні середня ціна в Києві 3500 за місяць, ще і агентство забере свій відсоток. А якщо здати в агентство на добову перездачу, то і ціна зростає мінімум на 1000 гривень, що на багато вигідніше від звичайної оренди. Знову ж таки, всі проблеми з податків і договору здачі бере на себе агентство, тільки вже не здаємо за 3500, а наприклад в Києві за 4500, а то і 5000 гривнів. В інших регіонах, Донецьку та Одесі, можна здати за 3000 або дорожче.

Але і тут є свій плюс, якщо здати без посередників. Знову ж проходимо процедуру оформлення офіційно, але і прибуток тут більший, щоправда увесь тягар ляже на господаря.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: