Saturday, June 03, 2023

Оренда житла у Польщі, що і по чому?

Жителі країн СНД - активна група людей, зацікавлених в оренді нерухомого майна польської держави.

Головною причиною такого інтересу стала вельми вигідна цінова політика на житло. Порівняно з усіма країнами, які є членами ЄС, Польща пропонує досить комфортабельні варіанти житла за прийнятними цінами.

Сьогодні, Польща стала активно приймати не тільки мігрантів, які бажають домогтися фінансової стабільності, але і велику кількість студентів, які, в свою чергу, постають з проблемою пошуку і вибору житла для довгострокового знімання.

Слід зазначити, що з найдорожчою орендою житла, потенційний орендар (наймач) має небезпеку зіткнутися в столиці Польщі – Варшаві. Тут, орендна плата за один місяць оренди квартири становить в районі 2800 злотих. З такою ціновою політикою на орендовану нерухомість можна зустрітися і в таких містах, як Гданськ і Краків.

Варіанти нерухомості на околицях, відсотків на 30 дешевше, ніж аналогічне житло, розташоване в центрі.

В літній період, а також у період Різдвяних свят, орендна вартість житла збільшується в курортних районах польської держави.

Як показує статистика, величезною популярністю серед студентів - орендарів, а також молодих людей, віком до 25-ти років, користуються кавалерки і квартири, масштаби яких досягають 30-50 кв. м. Сімейні пари з дітьми активно орендують квартири, метражем 40 – 60 кв. м. Щодо оренди будинків - помічено, що користуються попитом невеликі будови, близько 150 кв. м.

Важливим моментом при зніманні житла в Польщі, є комунальні послуги, оплата яких провадиться окремо від орендної плати. У столиці, розмір комунальних послуг залежить від місця розташування об'єкта оренди, тобто, чим ближче до центру – тим дорожче.

Найпоширеніші міста, в яких можна орендувати прекрасні апартаменти по привабливим цінам:

  • Щецин;
  • Бидгощ;
  • Люблін.

Більшість поляків здають своє житло без посередників, а ті, які звертаються до агентів нерухомості, розплачуються з ними самостійно.

У цілому, процедура пошуку житла для знімання в Польщі досить проста, однак, для максимального комфорту, слід підійти до цього питання заздалегідь.

Виходячи з усього вищевикладеного, цінова політика на оренду житлового приміщення в Польщі досить різноманітна, і має залежність від певних критеріїв:

  • місця розміщення об'єкта нерухомості;
  • масштабів житла, його стану;
  • наявності основних зручностей (меблів, побутової техніки), або ж їх відсутність.

Але, якою би не здавалася дорогою оренда житла у Польщі, тут квартир в найм достатньо.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: