Saturday, February 04, 2023

Яка ситуація на ринку нерухомості Кіпра?

У березні минулого року Кіпр опинився на межі дефолту, коли вся банківська система острова була паралізована.

Це відбилося і на ринку нерухомості. У той час експертам важко було передбачити, що чекає ринок нерухомості Кіпру в найближчому майбутньому. Але через рік можна провести невеличкий огляд ринку нерухомості Кіпру, що дозволить проаналізувати сьогоднішній його стан.

У другому кварталі 2013 року на ринку нерухомості Кіпру спостерігалося різке зниження кількості угод, що дало підстави для припущень про те, що місцевий ринок чекає тривала стагнація. Протягом всього року спостерігалося плавне зниження цін. Крім того, протягом року плавно знижувалася активність покупців. Так, у червні обсяг угод знизився на 50 %, це в порівнянні з минулим роком.

На тлі різкого і неухильного зниження обсягів продажів спостерігався і ріст безробіття. Ситуацію вдалося виправити лише в січні 2014 року, коли темпи зниження кількості угод на ринку дещо сповільнилися. Причому ця тенденція була помітна і в лютому, коли зниження обсягів продажів склало всього 12 %.

Можна відзначити, що уряду вдалося запобігти повного обвалу ринку нерухомості, але багато хто з власників зняли з продажу свої об'єкти нерухомості, щоб не віддавати їх за безцінь. Адже попит на нерухомість Кіпру як і раніше досить високий. Варто відзначити, що острівна нерухомість менш витребувана, ніж нерухомість Туреччини або Греції. Але високий попит ніяк не перетворюється на зростання обсягів продажів. Крім того, в основному угоди укладаються лише на ринку вторинної нерухомості.

До повного відновлення ринку нерухомості ще дуже далеко, але вже помітні позитивні тенденції. Тому багатьох іноземних інвесторів стала цікавити нерухомість Кіпру. Експерти запевняють, що збільшення кількості угод викликано припливом інвесторів з Китаю.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: