Monday, January 30, 2023

Черговий податок на оренду житла в Києві видумали чиновники

Київська влада вирішила накласти руку на оренду квартир, вірніше обкласти податками здачу житла в найм.

Таким чином поповнити міську скарбницю. Принаймні, такий проект зареєстрований, що передбачатиме збору податків за оренду житлової площі в розмірі 13%. Як міські чиновники збираються реалізовувати такий закон і які з цього можуть бути наслідки, можна тільки здогадуватися.

По-перше, кожен приватний підприємець або агентство, що здає квартири в оренду платить податки від заняття підприємницькою діяльністю. А тепер що, податок на податок, або вони збираються внести поправку до Податкового Кодексу, окремо для міста Києва?

По-друге, як довести, що квартира здається в оренду, а не поселили знайомого або родича безоплатно? Це, якщо наприклад, власник здав квартиру з оголошення на вулиці? Припустимо, здаючи квартири подобово в оренду, агентства щодня оновлюють свої оголошення у мережі, або мають власні інтернет-сторінки, тоді їх буде відстежити на багато простіше.

У третіх реалізація самого проекту. Якщо, наприклад, підприємець сплачує фіксований податок поки він ним є, не залежно отримав прибуток або ні, то як в такому випадку збираються відстежувати здачу квартир в оренду? Якщо квартира здається подобово, сьогодні прибуток є, а завтра її немає, що тоді? Чи також ставка буде фіксованою, або від метражу?

А спричинить такий податок на чергове подорожчання житла, що здається в оренду. Адже жоден підприємець або агентство свого не упустить. Якщо, наприклад, квартира в Києві подобово 200 гривень, то вона подорожчає мінімум на 25-30 грн.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: