Tuesday, May 30, 2023

Як вибори впливають на вартість квартир в Україні

Передвиборні агітації та вливання кошт у вибори неминуче мають відобразитися на вартість квартир

в Україні. Аналітики в питаннях нерухомості прийшли до висновку, що виборчі кампанії провокують зростання цін на житло. Під час їх проведення громадяни України, які і без того живуть з усвідомленням нестабільності в рідній державі, намагаються зберегти свої заощадження від політичних катаклізмів, які неминуче тягнуть за собою економічні катаклізми. А, як показала сучасна історія України, в країні немає більш надійного інструменту збереження коштів, ніж нерухомість.

Саме тому квартири особливо охоче починають скупатися в пору передвиборних баталій. Ці баталії на арену ЗМІ виходять приблизно за один рік до виборів, в цей же час фахівці з нерухомості починають спостерігати невмотивований попит і зростання цін на квартири.

Фахівці подібну картину готові спостерігати і під час передвиборної кампанії 2012 року. На зростання цін вплинули кілька факторів. По-перше - психологічний: високооплачувані наймані працівники і власники невеликих компаній і підприємств будуть прагнути зміцнити своє фінансове становище за рахунок купівлі квартир. Існуюча влада буде підтримувати, і штовхати в маси іпотечне кредитування, заробляючи тим самим лояльність економічно активного електорату.

Другий фактор - грошові вливання перед виборами. Кандидати і різні політичні сили виділяють чималі бюджети кампанії. Відповідно, для виконавців з'являється можливість ці бюджети освоїти і поліпшити свої житлові умови. Це фактор локального тимчасового збільшення платоспроможності населення.

Якщо спиратися на ці прогнози, то можна сказати, що покупцями квартир в найближчі місяці будуть прості люди, які, звичайно, мають різні доходи, але разом з тим, здебільшого купують житло економ і комфорт класу. А це означає, що саме таке житло продовжить рости в ціні найбільш швидкими темпами.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: