Friday, June 09, 2023

Можливі проблеми в оренді квартири або купівлі при зверненні до агенства

Здавалося б, агентство нерухомості - це гарант якісної операції по оренді квартири подобово або на тривалий термін.

Досить багато проблем і спірних питань може виникнути у людей, які без уваги поставилися до вибору агенції. Є низка причин, які вказують на те, що агентство нерухомості або ріелтор працює, м'яко кажучи, «абияк».

Першою проблемою може стати аванс, який вимагають агентства, перш ніж розпочати роботу. У разі зриву угоди, передоплата повинна повернутися до орендатора, але є такі ріелтори, які залишають собі аванс, аргументуючи тим, що це сума - компенсація за виконану роботу. Щоб уникнути подібних конфліктів, у договорі повинно бути прописано, що авансова сума повертається платнику, у разі зриву операції з квартирою, незалежно від того, хто став ініціатором зриву. Якщо ж у договорі зазначено, що сума повертається тільки у разі зриву операції з вини ріелтора, то краще з таким агентством не зв'язуватися.

Особливо потрібно загострити увагу на різниці в продажу нерухомості. Буває так, що продавець вказує в договорі певну суму, але агентству або ж продавцю вдається продати нерухомість за більш високою ціною. Різниця в продажу повинна стати власністю продавця, але деякі ріелтори вважають, що отримана різниця - це результат їх роботи, і воліють цю суму залишити собі як преміальні. У Європейських країнах цей вчинок оцінили б як кримінальне порушення, а в Україні це нормальна практика, що не припускає покарань.

Також цілком нормальним заробітком для агентств вважається накладення штрафних санкцій на клієнтів, при відмові від послуг риелтора або внесення в договір прихованих відсотків за послуги.

При підписанні договору може бути також досить багато каверз. Наприклад, підписуючи договір, у ньому може значитися такий пункт як «Договір на надання інформаційних послуг». Здавалося б, дрібниця, але на ділі агентство знімає з себе всі зобов'язання перед клієнтом. Такі агентства не мають, як правило, і документів, що підтверджують одержання грошей. Альтернативою таким договором вони пропонують гарантійний лист, де дрібним шрифтом буде написано, що повернення грошей буде здійснено лише із-за зриву угоди компанією. Підписавши такий лист, клієнт ризикує втратити свої гроші назавжди.

Кращі і не дорогі квартири на добу, без агенства та посередників.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: