Friday, June 09, 2023

Вартість первинного житла в Києві збільшується

В даний час на ринку первинного житла Києва вартість квартир

між етапом «котловану» і оформленням права власності на квартиру в будинках економ та комфорт-класу в середньому збільшується на 20-27%.

Експерти нагадують, що зрослий останнім часом інвестиційний інтерес до житлової нерухомості Києва зосереджений саме на проектах ранньої стадії будівництва. Ці вкладення є середньостроковими, з моменту оплати до моменту повної готовності житла може пройти від року до 2,5 років (безпосередньо будівництво в залежності від типу будинку займає 1-2 роки).

За даними ріелторів, з моменту нульового циклу будівництва до закінчення будівельних робіт і здачі будинку в експлуатацію ціна житла в середньому зростає на 17%. Ще на 9% цінник піднімається в період оформлення технічного паспорта об’єкта і прав на нерухомість.

В огляді відзначається, що в докризові часи ажіотажний попит на житло і бурхливе зростання цін приводили до того, що різниця у вартості квадратного метра між етапом «котловану» і готовністю будинку могла досягати 65% і більше. Фахівці звертають увагу, що і зараз ринок став більш стабільний, але в деяких ліквідних проектах ціни в ліквідних Київських новобудовах можуть різко зрости всього за кілька місяців.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: