Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
Середа, 14 листопада 2012, 10:57
Договір безоплатного користування нерухомим майном,
за своїм характером близький до договорів комерційного найму або оренди. Особливістю запропонованої угоди є безоплатний характер, тобто формально оплата за проживання не береться, що означає - платити податки не доведеться. На практиці, якщо відверто сказати, такі договори укладаються в двох випадках: короткостроковий і довгостроковий договір або безстроковий договір.
1. Короткостроковий договір зі сторонніми особами:
Цей різновид договору застосовується як прихована форма комерційного найму або оренди. При укладенні такого договору плата береться за весь термін наперед. Термін дії таких угод може становити від трьох до шести місяців, після закінчення якого договір переукладається.
При укладанні договору комерційного найму або оренди необхідно ставати на облік у податковій інспекції і платити податки. А ось при укладанні договору безоплатного користування житловим приміщенням звітувати перед державою не потрібно, але всі юридичні наслідки (крім плати за оренду, наприклад збиток тощо) у сторін виникають в тому ж обсязі, як і при укладанні стандартного договору оренди. Такі договори часто використовуються у великих мегаполісах і полягають зазвичай в нотаріальній формі (прямих вказівок у законі на це немає) і будь-якої реєстрації не підлягають (державної або облікової).
2. Безстроковий договір з родичами:
Аналогічна форма договору застосовується і для постійної реєстрації (прописки) родичів на житлову площу, що перебуває у власності громадян, за умови, що іншим законним шляхом реєстрацію оформити не представляється можливим, тобто ви можете прописати постійно» і на підставі договору подібного типу легко виписати прописаного через суд.
Договір безоплатного користування з родичами може бути строковими так і безстроковим. При укладенні такого договору слід зробити акцент на правах всіх членів сім'ї, строки, умови використання квартири і умови розірвання. Терміновий або безстроковий договір безоплатного користування житловим приміщенням може бути розірваний в односторонньому порядку, при цьому необхідно вказати терміни виселення.
Форми договорів ви можете знайти самостійно в мережі Інтернет або звернутися до нотаріуса за місцем проживання.