Friday, June 09, 2023

Змінена архітектура житла в Україні

За останні кілька років в архітектурі житла можна відзначити один основний тренд

- девелопери і архітектори стали краще розуміти один одного. Якщо ще кілька років тому після оптимізаційних дій девелопера від твору архітектурного мистецтва залишався лише жалюгідний натяк, то зараз ситуація почала змінюватися.

Архітектори стали ближчими до «клієнта» - вже на етапі проектування вони шукають баланс між можливостями девелопера і власними професійними амбіціями. Тепер девелопер отримує не просто красивий дорогий малюнок (і починає думати, де б зменшити витрати) - він отримує проект, за яким видно, що його автор намагався відповісти не тільки на питання, як зробити красиво, щоб здивувати, але і на питання як це побудувати, хто це купить і як в цьому жити?

Ще однією тенденцією став відхід від простоти, яку багато років насаждало в нашій країні індустріальне панельне житлове будівництво. Панельні будинки дуже складно будувати з архітектурними шедеврами - технологія не та, так і який сенс, якщо коробки і так купують.

Забудовники почали бачити за будинками не тільки квадратні метри, але і покупців житла - людей, яким не байдужі прості людські цінності, одна з яких - прагнення жити в оточенні краси, нехай навіть і втіленої в фасаді будинку, в цеглі та бетоні.