Friday, June 09, 2023

Зміська нерухомість - популярність

Осінні місяці традиційно є періодом підвищення попиту з боку покупців на ринку заміської нерухомості -

закінчується сезон відпусток, приватні інвестори починають підбивати підсумки року, що минає.

У цьому році у вересні відзначено збільшення активності серед покупців, хоча і не високу в порівнянні з літніми місяцями, зате в жовтні кардинальних змін на ринку заміської нерухомості не відбулося. Попит з боку покупців був рівномірним - як на більш дорогі, так і на менші за ціною земельні ділянки. Але при цьому покупці стали вимогливішими до якості пропозиції. Крім того, покупці стали краще розбиратися в питаннях підведення комунікацій, в юридичних питаннях оформлення земельної ділянки у власність, у тому, які будівельні матеріали краще використовувати при будівництві заміського будинку, причому саме в середній смузі.

Висока конкуренція на ринку заміської нерухомості дає можливість покупцям вибирати і не квапитися з покупкою, тому період між оглядом ділянки і угодою став більш тривалим - він може розтягнутися до трьох місяців. Але якщо проект виконаний якісно, то покупець, подивившись інші пропозиції, повертається вже з повною впевненістю, що вибрав гідний варіант, та здійснить операцію.

Частка інвестиційних покупок в осінні місяці склала близько 15% від загальної кількості угод. В першу чергу це пов'язано з тим, що невизначена фінансова ситуація в Україні та світі не дає однозначної відповіді, у якій валюті краще зберігати свої заощадження, куди інвестувати наявні накопичення. У підсумку багато інвесторів приходять до висновку, що краще накопичення вкласти в нерухомість, в тому числі і в заміський ринок.

Найбільшою популярністю користуються пропозиції поблизу курортів, спортивних комплексів, яку при бажанні можна не тільки легше продати, але й здати, і таким чином отримувати стабільний дохід. За оцінками фахівців, розвинена розважальна, спортивна інфраструктура підвищує попит на об'єкти нерухомості, розташовані поруч, на 30-35%.

Відстань від мегаполісу розглядається покупцями з двох позицій: настільки далеко, щоб повітря було все-таки чистіше, ніж у міській межі, і настільки близько, щоб можна було швидко доїхати до цього самого міста, як тільки знадобиться.

Сьогодні подібних пропозицій в 20-50 кілометрах від Києва багато - як на первинному, так і на вторинному ринку. Але вже через рік-два таких пропозицій стане значно менше, а через п'ять років буде відчуватися дефіцит. Сьогодні поки ще ситуацію на ринку заміської нерухомості можна охарактеризувати як час покупця, зараз є можливість довше вибирати і прискіпливіше ставитися до об'єкта. За оцінками фахівців, в найближчий час найбільш активний попит збережеться на ділянки в організованих котеджних селищах, розташованих в 30-50 кілометрах від міста Києва - саме комфортну відстань.


Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: