Tuesday, May 30, 2023

Чи можлива оренда комуналок?

Оренда - один з найбільш прозор их сегментів ринку нерухомості. Всі цифри тут зрозумілі

і вимовляються вголос геть відсутні такі явища, як приміром - прихована комісія.

Але сказати, що в оренді взагалі все абсолютно чисто і чесно, було б перебільшенням. Як справи йдуть насправді, пише «Журнал про нерухомість MetrInfo.Ru» у статті «Орендні питання: обчислюємо шахраїв і не даємо їм грошей; попереджаємо несподівані візити господаря; вивчаємо податкові хитрощі».

Про те, що квартиру може здати в оренду власник житла ні для кого не секрет. А ось з кімнатами у комунальних квартирах ситуація складніша. Передусім тому, що квартири і кімнати бувають приватними (приватизованими) і наданими за договорами соціального найму (неприватизованими).

Якщо випадок - другий, то здати таку кімнату в оренду практично неможливо. По-перше, зробити це за законом дозволяється тільки з дозволу власника, тобто муніципалітету. І якщо неприватизовану квартиру іноді здають «нишком» (у розрахунку на те, що міська влада не дізнаються), то з кімнатою такий фокус не вийде - сусіди одразу сповістять всіх. А по-друге, треба ще й згода всіх жителів і наймачів сусідніх кімнат. Швидше за все, подібно ї згоди вони не дадуть - навіщо їм збільшення числа проживаю чих у квартирі, велика штовханина в кухні і туалеті?

Що до кімнати, що знаходиться у власності (приватизованої), то тут думки експертів розділилися. Одні вважають, що такою кімнатою власник може розпорядитися за власним розсудом, у тому числі і здати в оренду (зрозуміло, оформивши договір і заплативши 20% прибуткового податку), а інші, що згоду сусідів тут все одно потрібно.






Читайте також:
Наступні статті:
Попередні статті: