Дізнатися про наявність вільної
квартири на добу в центрі Києва
+380679707095
+380633554431
+380957664975
Замовити або бронювати!
Рекомендації фахівців, Союзу фахівців нерухомості Києва для тих, хто має намір здати свої житлові приміщення в оренду.
1. Вивчіть ринок оренди житлових приміщень у населеному пункті, щоб правильно визначити розмір орендної плати. Це можна зробити, переглянувши газетні та інші оголошення або зателефонувати в кілька агентств нерухомості. Порівняйте розмір орендної плати за квартири, що подібні вашій, за попитом і пропозицією.
Врахуйте стан квартири, наявність або відсутність в ній телефону, меблів, предметів домашнього вжитку, що суттєво впливає на розмір орендної плати, також впливає місцезнаходження житлового приміщення, наявність громадського транспорту, торгових об'єктів тощо.
2. Зверніться до фахівців агентств. Агентства нерухомості не беруть плату з орендодавця за свої послуги і орендаря знайдуть швидше, ніж ви це зробите самостійно. Фахівці агентства нерухомості вам допоможуть правильно скласти договір оренди, дадуть необхідні консультації. Крім того, уникнете зайвих телефонних дзвінків.
3. Якщо у житловому приміщенні зроблено дорогий ремонт, розташованні дорогі меблі, а потім виникла необхідність здати квартиру в оренду, то краще звернутися в добре відоме агентство, яке за довгий час на ринку нерухомості завоювало довіру.
4. З агентством нерухомості можна укласти договір оперативного управління вашим майном на тривалий термін і тоді агентство само буде здійснювати підбір орендарів, і піклуватися про збереження житлового приміщення, майна.
5. Договір оренди може бути укладений як у письмовій, так і в усній формі, але більшість віддає перевагу письмовій формі, оскільки вона дозволяє зафіксувати угоди. Якщо житлове приміщення здається в оренду більш ніж на рік, письмова форма договору є обов'язковою. Письмова форма договору може бути простою або нотаріальною. У разі спору проста форма договору оренди визнається судом.
6. При укладенні договору оренди, як правило, обумовлюють конкретний термін його дії. А також умови його розірвання і продовження. Якщо конкретний термін договору оренди не вказаний, вважається, що договір укладений на невизначений строк, і кожна із сторін має право відмовитися від нього в будь-який час, попередивши іншу сторону про це в письмовій формі за три місяці. Якщо після закінчення строку договору оренди орендар продовжує користуватися житловим приміщенням, а орендодавець не заявив вчасно про свої заперечення проти цього, договір вважається поновленим вже на невизначений термін. У цьому випадку кожна зі сторін має право відмовитися від договору, попередивши про це іншу сторону за один місяць.
7. Пам'ятайте, якщо захочете продати або подарувати свою квартиру в період дії договору оренди, який не розірвано до укладення договору купівлі-продажу або дарування, то за законом договір оренди зберігає силу для нового власника, про що його обов'язково попередити.
8. Необхідно записати в договорі оренди розмір і строки внесення орендної плати, визначити хто оплачує комунальні послуги та електроенергію. Як правило, в договорі оренди передбачають відповідальність орендаря за матеріальний збиток, заподіяний з його вини.
9. Попередня оплата за певний період проживання обумовлюється договором. Можна взяти завдаток за певний період часу. У разі здачі в оренду квартири з телефоном, окремо обумовлюються умови користування та оплати.